Menu zvolené stránky/sekce

Celková navigace

Obsah zvolené stránky

Gymnázium Palackého 191/1

Zpět na výchozí polohu

Naši třeťáci soutěžili v televizi

08.06.2015 | Kategorie: Obecné | Zaslal: webmaster

Jak již někteří víte, tým z naší školy se v březnu zúčastnil televizní soutěže: U6 - úžasný svět techniky. Název vám již napovídá, že šlo o soutěž s tématy týkajícími se fyziky, chemie, technických oborů a přírodních věd. Náš tým se skládal ze studentů 3. ročníku - Tomáš Bajer (3.B), Pavla Bišická (3.B), Pavla Babáková (3.A), Adéla Vicherková (3.B) a Jan Mazánek (3.B). Teď se ale pojďme podívat, jaké to tam bylo.8. 3. 2015 odpoledne jsme se sešli na mladoboleslavském nádraží a zhruba v 16:00 jsme vyrazili směr Praha. Z Prahy jsme jeli Pendolinem do Ostravy. Cesta vlakem byla úžasná a připadali jsme si jako v letadle. Když jsme asi ve 22:00 dorazili do Ostravy, jeli jsme ještě dvě zastávky tramvají k našemu hotelu. Tam jsme se ubytovali a hurá do postele, pořádně se vyspat na den D.

Ráno jsme se nasnídali a už v 8:00 jsme čekali v České televizi na odvoz do Dolní oblasti Vítkovic, kde se natáčelo. Když jsme přijeli na místo, všichni jsme byli uchváceni tou masivností a rozlehlostí bývalých železáren (dokonce i já, která chodím raději do lesa).  Poté nás odvedli do místnosti, jež se stala naší základnou. Tam jsme se vraceli, když jsme měli zrovna chvilku volna. Přidělili nám i vlastní animátorku, což je člověk, který nás vodí na místa natáčení a musí vědět o každém našem pohybu (i na toaletu). Dále nám dali vybrat, jestli chceme být tým Alfa nebo Omega. Okamžitě a jednohlasně jsme se dohodli, že Omega, takže nám dali oranžové mikiny s písmenem  řecké abecedy - omegou. No a hurá, jde se točit.

Zhruba v 9:00 to vypuklo. Všichni jsme se moc těšili a myslím, že jsme ze začátku ani nepociťovali žádnou nervozitu.  Ta přišla, až když šel někdo z týmu do soutěžní disciplíny. Těch bylo celkem  sedm. Hlavní téma bylo teplo. Průběh soutěže byl celou dobu velmi vyrovnaný a boj mezi naším týmem a soupeřem byl velmi těžký. Herci, kteří uváděli celou soutěž, byli také úžasní. Karel Zima v podobě Ducháčka a Petr Vaněk v podobě pana továrníka byli velmi milí. O výsledku soutěže nakonec rozhodla poslední disciplína, kdy se pan továrník převlékl za slavného vynálezce. My jsme do boje vyslali jednoho člena týmu a šlo se hádat, za koho se pan továrník převlékl. Protivník byl ale rychlejší, a tak uhodl Jamese Prescotta Joula jako první. My jsme si ale celou soutěž moc užili a nakonec jsme dostali i ceny útěchy a diplomy.

Druhý den jsme museli odjet domů (vůbec se nám nechtělo), ale dopoledne jsme si ještě stihli prohlédnout Úžasný svět techniky, tentokrát však mimo natáčení. Celý Svět byl velmi interaktivní, všechno jste si mohli vyzkoušet. Pokud byste přemýšleli o výletu, doporučuji právě Vítkovické železárny a Svět techniky. Vyzkoušeli jsme si například gyroskop, na kterém se připravují kosmonauti na let do vesmíru. Bylo to úžasné! Gyroskop simuluje přetížení několika G tak, že se točíte. V jednu chvíli to pracovník, který to obsluhoval, roztočil tak, že jsem ani nevěděla, kde je nahoře a kde dole. Myslela jsem, že mi hlava pukne, a tak jsem musela říct stop. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek.

Tímto bych chtěla jménem celého týmu poděkovat paní profesorce Žaludové za to, že zařídila všechno kolem soutěže, protože jí to stálo úsilí a čas, který nám věnovala, obětovala se pro nás a jela s námi docela dlouhou cestu do Ostravy. Děkujeme

Adéla Vicherková

 

Návrat

Ředitelka školy:
RNDr. Jana Pospíšilová
Zástupce ředitele:
Mgr. Radomír Holan
Adresa:
Palackého 191/1
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 321 515
sekretariat@g8mb.cz

g8mb.cz