Menu zvolené stránky/sekce

Celková navigace

Obsah zvolené stránky

Gymnázium Palackého 191/1

Zpět na výchozí polohu

Gymnázium na cestě do Skotska

11.04.2012 | Kategorie: Obecné | Zaslal: webmaster
Prvním zastavením studentů osmiletého Gymnázia Mladá Boleslav na jejich cestě za poznáním byl holandský Naarden, kde se ve Valonské kapli poklonili památce velkého Čecha Jana Amose Komenského, a to právě 28. března – v den, kdy se tento světoznámý pedagog před 420 lety narodil.

Hlavním cílem jejich výletu bylo však Skotsko – země nádherných hor, temných jezer,mohutných hradů, whisky, dudáků v kiltech a také země pohostinných lidí, což studenti ocenili ubytováni v rodinách v Edinburghu. A co na cestě viděli ? Bylo toho opravdu hodně. Kromě hlavního města také jezero Loch Ness, kapli v Rosslynu, pověstmi opředený hrad Glamis, Scone Palace – místo korunovací skotských králů a královský hrad Stirling. Seznámeni s historií Skotska vystoupali k památníku hrdiny Williama Wallace a prošli se po bojišti Bannockburn, kde v roce 1314 skotské klany pod vedením Roberta Bruce porazili Angličany. Z novější historie je zaujal smutný osud polárníka Roberta Falcona Scotta při prohlídce jeho lodi Discovery ve městě Dundee.V St.Andrews se gymnazistky vyfotily s tamějšími univerzitními studenty a chlapci neodolali možnosti zahrát si golf v kolébce tohoto sportu...

S Británií se studenti rozloučili v předolympijském Londýně a na palubě trajektu při pohledu na vzdalující se bílé útesy doverské si všichni slíbili – na Albion se brzy vrátíme !

 

Fotografie ze Skotska naleznete ve fotogalerii

Návrat

Ředitelka školy:
RNDr. Jana Pospíšilová
Zástupce ředitele:
Mgr. Radomír Holan
Adresa:
Palackého 191/1
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 321 515
sekretariat@g8mb.cz

g8mb.cz