Menu zvolené stránky/sekce

Celková navigace

Obsah zvolené stránky

Gymnázium Palackého 191/1

Zpět na výchozí polohu

Nejlepší studenti ČR 2012

28.06.2012 | Kategorie: Obecné | Zaslal: webmaster
Soutěž Nejlepší student byla letos podruhé vyhlášena společností MICRORISC s cílem podporovat talenty a motivovat šikovné studenty. Na základě nominací jednotlivých škol byli oceněni Petr Bartoň z Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové, Aneta Hušková z Gymnázia Palackého v Mladé Boleslavi a David Novotný z Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy, Jičín.

Z téměř stovky středních a vyšších odborných škol zaujali svými mimoškolními aktivitami, studijními výsledky, výjimečností a také vlastním textem na téma "Proč stojí za to být dobrým studentem". Vítězové získali finanční podporu ve výši 5 000 Kč a navíc 10 000 Kč pro svou školu, ocenění byla slavnostně předána 25. 6. 2012 starostou města Jičína Martinem Pušem a jednatelem společnosti Vladimírem Šulcem.

Aneta Hušková z Gymnázia Palackého v Mladé Boleslavi

Proč stojí za to být dobrým studentem? „Protože jen tak opravdu poznáte sami sebe. Zjistíte, jaké jsou vaše možnosti, ujasníte si své priority a hlavně najdete to, co vás baví a čemu se chcete věnovat. Jen ten, kdo zná sám sebe, může poznat i okolní svět.“

Aneta se v průběhu studia na gymnáziu úspěšně účastnila řady soutěží, nejenom přírodovědných, ale také literárních, recitačních či sportovních. Namátkou bychom vybrali reprezentaci města a celé republiky na mezinárodní soutěži Expo Science 2012 konané v Bruselu, úspěšně se umístila v soutěžích Středoškolské odborné činnosti (SOČ), Asociace mládeže pro vědu a techniku (AMAVET) nebo v literární soutěži Macharův Brandýs či turnaji středních škol ve florbale. Získala také ocenění Amerických univerzit Geoscience Excellence. Účastnila se stáže v rámci projektu Otevřená věda II. na Geologickém ústavu AV ČR v letech 2010 – 2012. Uspořádala anketu o nejlepší žáky základních a středních škol v Mladé Boleslavi. Podílí se na společenském životě města prostřednictvím Divadýlka na dlani nebo skupiny historického šermu Mordýři. Pracuje na vlastním výzkumu v oboru paleontologie, který se týká konodontových faun na hranici silur/devon. Cílevědomě se připravuje na budoucí studium v oboru přírodních věd.

Více na http://nejlepsistudent.cz/nejstudent/index.php?id=vysledky2012

 


Návrat

Ředitelka školy:
RNDr. Jana Pospíšilová
Zástupce ředitele:
Mgr. Radomír Holan
Adresa:
Palackého 191/1
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 321 515
sekretariat@g8mb.cz

g8mb.cz