Menu zvolené stránky/sekce

Celková navigace

Obsah zvolené stránky

Gymnázium Palackého 191/1

Zpět na výchozí polohu

Setkání zástupců Přidružených škol UNESCO

03.09.2012 | Kategorie: Obecné | Zaslal: webmaster
Dne 10. - 11. září proběhne na naší škole setkání zástupců Přidružených škol UNESCO. Program výročního setkání naleznete ke stažení zde.

Od svého založení je UNESCO (Organizace spojených národů pro vzdělání, vědy a kulturu) centrem výchovy a vzdělávání k mezinárodnímu porozumění. Aby nezůstalo pouze u prázdných slov, roku 1953 byl zahájen „Projekt sítě Přidružených škol UNESCO“. Přidružené školy UNESCO jsou zamýšleny jako instituce, které propagují ideály a principy UNESCO na poli výchovy a vzdělání prostřednictvím zcela konkrétních „pilotních“ projektů - ekologických, lidskoprávních, multikulturních, na ochranu kulturního dědictví a zaměřených na šíření informací o fungování systému OSN.

V současné době je členem sítě Přidružených škol UNESCO více než 7000 vzdělávacích institucí v 170 zemích celého světa, v regionech Afriky, Asie, Austrálie a Pacifiku, Arabských zemí, Evropy, Latinské Ameriky, Karibiku i Severní Ameriky. Tyto školy se vzájemně liší kulturou, historií, sociálním a ekonomickým systémem i různou úrovní rozvoje, nachází se jak ve velkých městech, tak na venkově, v oblastech rurálních.

Návrat

Ředitelka školy:
RNDr. Jana Pospíšilová
Zástupce ředitele:
Mgr. Radomír Holan
Adresa:
Palackého 191/1
293 01 Mladá Boleslav
tel.: +420 326 321 515
sekretariat@g8mb.cz

g8mb.cz